Největší česká banka po dvou letech opouští koncept kreslené reklamní rodiny Palečkových. Podle nové marketingové strategie chce emotivní formou představit Českou spořitelnu jako spolehlivou banku, která provází jednotlivce, komunity a firmy po celou dobu života.

Rodina Palečkových podle průzkumů k pozitivnějšímu vnímání finanční instituce nepomohla. Podle marketingové ředitelky Moniky Hovorkové, která do banky přestoupila v září 2016 ze společnosti Vodafone, byl tento výsledek jen jedním z důvodů ke změně. Tím dalším je představení služby Moje zdravé finance, na kterou by Palečkovi už nešli napasovat.

reklama

„Chceme ukázat, že se měníme, že jsme bankou zdravých financí a digitálních inovací,“ uvedla na tiskové konferenci Hovorková. Ústředním pojítkem marketingové komunikace je motto „Když ve vás někdo věří, dokážete víc“.

OOH kampaň České spořitelny

První spot, který bude v televizi a kinech sítě Cinema City od 6. března 2017, ukazuje příběh profesora Václava Vojty, dětského neurologa a terapeuta, který v roce 1968 emigroval do západního Německa.


Další velkou imagovou reklamou bude příběh faráře Josefa Suchára, který dokázal s několika nadšenci proměnit vysídlenou obec Neratov v živou komunitu s více než 50 stálými obyvateli.

Komunikace banky má vedle toho ještě produktovou rovinu, imageovou i taktickou. Ta první se zaměří na příběhy méně známých osobností a propojí je se službou Moje zdravé finance, jednou z „hrdinek“ banky je například mladá pětibojařka Katka. Taktická produktová reklama bude komunikovat již jen samotná produktová sdělení.

Kampaň České spořitelny už běží v OOH formátech. K televizi přibude také tisková inzerce, online, sociální média a reklama na pobočkách. Vedle reklamních spotů investovala spořitelna i do dokumentárního filmu Děti Václav Vojty v režii Olgy Špátové. K dispozici je zatím na YouTube, o odvysílání ale prý projevují zájem i klasické televizní stanice.

Tvůrčí tým televizního spotu:
Režie: Dan DiFelice
Produkce: Boogie Films
Kamera: Steve Annis
Hrají: Daniel Rous, Jiří Dvořák (voice-over)
Fotografie: Matúš Tóth