Novým generálním ředitelem vydavatelství Vltava Labe Media (VLM) ze skupiny Penta bude od ledna dosavadní finanční ředitel Vít Nantl (41). Nahradí Michala Klímu, který z firmy odchází. Vydavatelství VLM to dnes uvedlo v tiskové zprávě.

Nantl pracoval řadu let pro Penta Investments jako ředitel odboru analýz. Kromě řízení pražského a bratislavského týmu zodpovídal za nastavení finančních výkazů včetně přípravy rozpočtů a spolupracoval s finančními řediteli firem patřících do investiční skupiny. Před tím vedl analytický tým PPF Investments a pracoval také ve společnostech Tacoma Consulting a Newton. Pozici finančního ředitele VLM Nantl zastává od letošního března.

reklama

"I díky Michalovi Klímovi VLM úspěšně zvládla významné změny v produktech i organizaci společnosti, má jasně definovanou strategii a kompetentní manažerský tým. Pro Pentu jsou mediální investice součástí strategických platforem," uvedl investiční ředitel Penty Zdeněk Kubát.

VLM je podle Nantla ve stádiu změny z tradičního vydavatelství založeného především na příjmech z prodeje a inzerce na moderní mediální společnost pracující sofistikovaně s daty.

"Svým čtenářům musí nabízet kvalitní vyvážený obsah, inzerentům pak vhodná řešení a dobré partnerství. Naším cílem je nadále posilovat postavení VLM jako jedné z největších mediálních firem na trhu, zabezpečit její dlouhodobou profitabilitu a stabilitu a současně budovat značku VLM tak, aby byla synonymem atraktivního a vyhledávaného zaměstnavatele," uvedl.

VLM je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 procent. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding.