Rozhlasová stanice Český rozhlas Vltava se od 1. října změní ze stanice klasické hudby na komplexní artové rádio. Přizpůsobené tomu bude nové vysílací schéma, ve kterém se představí nové kulturně-publicistické pořady.

Do role autorů nových rubrik a pořadů byli obsazeni třeba hudební skladatel Vladimír Franz, spisovatel Pavel Kosatík, historik Martin C. Putna, ale i zpěvák a frontman skupiny Midi Lidi Petr Marek, Sára Vondrášková, která skládá hudbu pod uměleckým jménem Never Sol, předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda nebo fotograf a literát Igor Malijevský.

reklama

Spolu s programovými změnami čeká Vltavu i zcela nová zvuková grafika, která vznikla pod taktovkou hudebního skladatele Ivana Achera.

Vltava takovou změnu už delší dobu potřebovala, protože svým obsahem a formou přestávala rezonovat v době, která se nám denně mění pod rukama,“ uvedl šéfredaktor stanice Petr Fischer.

Fischer také slibuje, že Vltava bude nyní mnohem více dbát na prezentaci i mimo rozhlasový éter. Stanice by tak měla být součástí tuzemských kulturních akcí a festivalů. Nově navázala spolupráci například s Pražským divadelním festivalem německého jazyka nebo s projektem 4+4 dny v pohybu.

V den zahájení nového vysílacího schématu připravil Český rozhlas speciální akci s názvem Art's Not Dead. V rámci živého vysílání, koncertů a diskuzí na ni vystoupí například Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Jáchym Topol, Petr Čtvrtníček, Jan Bartoš nebo Václav Kahuda.