Animované pořady z dílny Cartoon Network budou od středy 20. září dostupné česky. V Evropě se jedná v pořadí o deváté lokalizované vysílání. Svou jazykovou verzi má už Nizozemsko, Polsko, Rumunsko nebo Kazachstán.

Čekali jsme na tu dobu, kdy Česká republika a Slovensko bude vyzrálejší trh z hlediska digitalizace,“ odůvodnil na tiskové konferenci načasování vstupu na český trh Matthias Heinze, viceprezident pro obchod zmíněného regionu.

reklama

Cartoon Network bude vysílat 24 hodin denně. Zatím bude jeho česká verze dostupná v nabídce UPC, Slovak Telecom a T-Mobile. Podle Heinze ale probíhají jednání u dalších poskytovatelů. 

Vedle starších pořadů jako Ben 10, Raketové holky nebo Čas na dobrodružství se představí i nové programy jako Zataženo, občas trakaře. V listopadu na obrazovky dorazí další novinka OK K.O! Let's Be Heroes.

Některé animované seriály od Cartoon Network vysílají v Česku jiné dětské stanice. Na Déčku je to například pořad Mezi námi medvědy. Smlouvy na licence se ale podle Heinze rušit nebudou. „Pro nás je cenné to, že je nás vidět i někde jinde. Často jsou u těchto spoluprací pořady sledovanější než u nás na kanále,“ řekl pro MAM.

Vstup na český trh s sebou ponese i akci pro veřejnost, kterou bude moderovat český youtuber Vidrail. S ním bude také Cartoon Network spolupracovat na další propagaci značky v Čechách.

Stanice Cartoon Network v souvislosti se startem své české verze slaví i 25. výročí vzniku. Kanál je součástí skupiny Time Warner a je dostupný v 19 jazycích v 70 zemích světa.