Internetová firma Seznam.cz doplní své zpravodajství o video příspěvky s názory diváků. Bude je sbírat prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony a nahrávat pod zpravodajské příspěvky na webu nebo na sociální sítě.

Mobilní aplikace dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS a Android nabízí vedle zpravodajství také možnost pro diváky vyjádřit své názory k daným zprávám. Seznam.cz si tak chce vyzkoušet, zda lidé budou ochotní své názory publikovat formou videí.

reklama

"Zprávy Seznamu stavíme na videu, proto i uživatelské komentáře koncipujeme jako video příspěvky. Lidé mohou dotvářet obsah spolu s námi, mobilní aplikaci mají stále při sobě a mohou na téma či událost reagovat okamžitě," uvedl šéfredaktor zpravodajství Jakub Unger.

Video komentáře mohou lidé vytvářet v mobilní aplikaci pomocí ikony "Říct názor", po jejímž rozkliknutí je možné nahrát až minutový záznam, který se následně odešle do redakce.

Redakce má možnost odmítnout publikovat názor, pokud je v rozporu s redakčními pravidly. Každý komentátor je vyzván, aby se přihlásil svým účtem u Seznamu. V případě, že ho nemá, aplikace mu nabídne možnost registrace.

Seznam Zprávy vznikly zhruba před rokem. Přináší kolem 780 hodin video obsahu ročně díky autorským, reportérským a názorovým pořadům, reportážím a živému vysílání. Seznam.cz zároveň chystá spuštění klasického televizního kanálu zaměřeného na zpravodajství a publicistiku.