Český rozhlas spustí v pátek dopoledne pět nových VKV vysílačů. Dva vysílače získá stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, další tři regionální stanice Český rozhlas Pardubice. ČTK o tom informovala vedoucí oddělení komunikace ČRo Blanka Bumbálková.

ČRo Pardubice rozšíří svůj dosah pro východní část Pardubického kraje. Nově bude slyšet z vysílače Velké Opatovice z lokality Jevíčko, lidé stanici naladí na kmitočtu 93,7 MHz. Pardubická stanice využije i vysílač Žamberk z lokality Na Rozálce na kmitočtu 103,3 MHz a také vysílač Vysoké Mýto z lokality Vodárna na kmitočtu 88,9 MHz.

reklama

ČRo Pardubice vysílá 24 hodin denně jen analogově. Lidé ji zatím mohou poslouchat v celém Pardubickém kraji ze čtyř vysílačů na velmi krátkých vlnách. Mohou zvolit i živé vysílání přes internet.

Posluchači ČRo Plus si nově mohou pustit i posluchači v pásmu VKV/FM v oblasti Ústí nad Labem z lokality Klíše na frekvenci 93,9 MHz a v oblasti Velkých Opatovic z lokality Jevíčko na kmitočtu 101,5 MHz.

"Tímto krokem postupuje Český rozhlas dále ve snaze o dostupnost stanice ČRo Plus co nejširšímu okruhu posluchačů. Spuštěním VKV vysílačů pro ČRo Plus a ČRo Pardubice však naše snaha nekončí. Budeme i nadále usilovat o pokrytí dalších území," uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.