Česká televize představila své podzimní programové schéma. Hlavní slovo v něm dostanou tři původní hrané projekty. Ve druhé řadě se představí seriál První republika, jejíž první sérii ČT odvysílala roku 2014, a Život a doba soudce A.K. v hlavní roli s Davidem Švehlíkem.

„Jak První republika, tak Soudce A.K. přinesou nový pohled na tématiku a věřím, že diváky bude bavit,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák na tiskové konferenci. 

reklama

Druhá série První republiky se dějově posune o osm let, tedy do období roku 1928, které charakterizuje prudký společenský i technologický pokrok. Vedle ústředních postav první řady se objeví i nové tváře jako například Anna Fialová, Brigita Cmuntová nebo Vladimír Polívka.

Pokračování seriálu Soudce A.K. posune ústřední postavu Adama Klose do trestního práva. Oproti první sérii, kde se zabýval rodinnými či sousedskými spory, se tak seriál více posune do oblasti krimi. Tvůrci druhé řady se ve většině případů inspirovali skutečnými zločiny. Na seriálu se tentokrát podíleli čtyři režiséři: Robert Sedláček, Bohdan Sláma, Radim Špaček a Petr Marek.

Třetí podzimní projekt bude pro televizní diváky novinkou. Komediální seriál režiséra Michala Vajdičky Trapný padesátky ve dvanácti dílech ukáže život tří žen v přechodovém věku. Hlavních rolí se ujaly Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová. 

Nový seriál ČT Trapný padesátky

„Seriál si vzal velké sousto, protože natočit komediální seriál je možná to nejt잚í, co by se dalo v dramatické tvorbě očekávat. Věřím, že se diváci budou bavit a že to ocení,“ řekl Dvořák.

Česká televize si vybrala i řadu seriálů ze zahraniční produkce, které se nesou v duchu historických námětů a krimi. Nejvýraznějšími hity je cenami ověnčený výpravná série Viktorie zachycující život britské královny nebo detektivní série Šastné údolí. Na tradici kultovních severských kriminálních projektů pak naváže islandský seriál V pasti.

„Zahraniční akvizice vybíráme dle toho, co osloví diváky v cizině,“ řekl programový ředitel České televize Milan Fridrich. 

V žánru zábavy přichází na podzim ČT nabídne dva původní formáty, které se shodně zaměřují na zdravotní prevenci a informovanost. Bude to dvoudílný Zdravotní test národa a nové díly show Tajemství těla.

Dále se mohou diváci České televize těšit na čtyřicítku dokumentárních projektů, které se věnují současným společenským fenoménům, české vědě, krajině či historii. Nové dokumenty zahrnou například autentický pohled Olgy Špátové na náhradní rodičovskou péči, docusoap o životě světských, mapování neznámé historie Čechoslováků v gulagu nebo nové díly Českého žurnálu.

Dětský kanál Déčko se na podzim dále dočká rozšíření zábavně vzdělávacích pořadů. Novým formátem bude talkshow o historii DějePIC!. Pokračování se pak dočká série pořadů rozvíjejících jazykové schopnosti. Vedle francouzštiny a němčiny se mladí diváci budou učit v seriálu Čau Bambini italsky s kuchařem Emanuelem Ridim.