Český rozhlas spustí k 1. červenci interaktivní rozpočet, který umožní veřejnosti sledovat hospodaření a finanční situaci veřejnoprávní instituce. O zavedení interaktivního rozpočtu dnes jednala Rada Českého rozhlasu, která také vzala na vědomí, že šéfredaktorem Rádia Junior bude od září Petr Zettner.

Zavedení interaktivního rozpočtu bylo jedním z cílů kandidátského projektu generálního ředitele ČRo Reného Zavorala při jeho zvolení loni v lednu. "Interaktivní rozpočet je právě ta cesta, jak hospodaření zprůhlednit," uvedl Zavoral.

reklama

Interaktivní rozpočet poskytne detailní informace o aktuálním schváleném rozpočtu, včetně přesných nákladů i výnosů v kalendářním roce. U některých položek, jako jsou informace o zaměstnanosti či investiční činnosti, si zájemci budou mít možnost zobrazit statistiky a časové řady za posledních šest let.

Služba bude k dispozici na webových stránkách ČRo v sekci Hospodaření ve formě tabulek i rozklikávacího rozpočtu. Znázorní také počty evidovaných rozhlasových přijímačů a inkaso rozhlasových poplatků.

Ke stažení budou výroční zprávy o hospodaření Českého rozhlasu od roku 2011. Interaktivní rozpočet bude přístupný i přes chytré mobilní telefony nebo tablety.