Digitální a internetové Rádio Junior, dětská stanice Českého rozhlasu, bude mít po několika měsících nového šéfredaktora. Od 1. září ho povede Petr Zettner, dosavadní analytik programu.

„Věřím, že Petr Zettner zúročí na postu šéfredaktora Rádia Junior své mnohaleté zkušenosti nejenom z prostředí Českého rozhlasu, ale i z privátní sféry a přinese nové nápady a plány, jak zaujmout další malé posluchače. Jeho úkolem bude stabilizovat stanici a zajistit její další rozvoj v budoucích letech,“ okomentoval Zettnerův nástup generální ředitel rozhlasu René Zavoral.

reklama

Rádio Junior od jeho založení až do konce roku 2016 řídila Zora Jandová. Od ledna letošního roku byla vedením pověřena moderátorka Šárka Fenyková a rozhlas vypsal tendr na nového šéfa.

Zettner vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Začínal jako zvukař na Rádiu Vysočina, poté pracoval na Rádiu Impuls i v České televizi. Do Českého rozhlasu nastoupil poprvé v roce 2003 na pozici editora, redaktora a moderátora regionálního vysílání. Následně se věnoval spuštění nového Rádia Jihlava.

Do Českého rozhlasu se vrátil v roce 2010, kde postupně zastával funkci vedoucího redakce Radiožurnálu a analytika programu.