Po sedmi letech se změní vedení internetového oddělení Českého rozhlasu. S posledním dubnovým dnem skončí ve své funkci ředitel divize Nová média Alexandr Pícha.

Změnu podle všeho projedná Rada Českého rozhlasu příští týden, kdy má na programu veřejného zasedání zařazený bod o personální změně. Podle serveru MediaGuru bude řízením divize pověřen Jiří Malina.

„Končím ve funkci ředitele 30. dubna. Odcházím v dobrém: podařilo se nám rozjet nový webový systém, který jsme postavili vlastními silami v Drupalu, a rozjíždíme v něm už první weby – Vltavu, kolegové ze Zpravodajství nový web iRozhlas.cz a další weby spustíme v řádu týdnů. A na moje místo nastoupí kolega Jiří Malina, kterému věřím nejen jako profesionálovi v nových médiích, ale také osobně,“ sdělil Pícha pro Marketing & Media.

reklama

Pícha je dlouholetý rozhlasák „tělem i duší“. Vypracoval se z místa zahraničního redaktora postupně na šéfredaktora a ředitele Radiožurnálu, známý je také jako někdejší rozhlasový zpravodaj ve Spojených státech. Divizi Nová média vede od roku 2010, krátce dohlížel na rozjezd stanice ČRo Plus jako její prozatímní šéfredaktor.