Vltava Labe Media, druhé největší české vydavatelství patřící pod hlavičku společnosti Penta Investments, se ještě více zaměří na pokrývání zpráv v regionech. Ke svým 71 deníkům do svého portfolia přidává televizní projekt Regionalnitelevize.cz. Ten poskytuje prostor pro více než sto regionálních zpravodajských televizí.

Celoplošná televize, která vysílá na platformách DVB-T, satelitu, kabelových připojeních a v IPTV, funguje už pět let a ročně odvysílá až 11 tisíc reportáží z krajů a regionů České republiky. Jedná se navíc o jedinou televizi s regionálním obsahem, která je součástí peoplemetrového měření sledovanosti.

reklama

Naší vizí je, aby se vydavatelství Vltava Labe Media stalo partnerem číslo jedna pro každého, kdo hledá regionální informace nebo chce komunikovat a informovat v regionech. I z tohoto důvodu rozšiřujeme naši nabídku a vstupujeme do regionálních televizí. Regionální televize logicky zapadá do našeho portfolia,“ uvedl k akvizici Michal Klíma, předseda představenstva a generální ředitel VLM.

Dosavadní majitelka televize, Eva Stejskalová, v ní zůstane jako výkonná ředitelka. Ve spojení s VLM vidí příležitost pro další růst projektu. „Vstup strategického partnera je pro nás, po pěti letech existence na mediálním trhu, dalším významným krokem k rozvoji společnosti. Spojení s Deníky je vzhledem k charakteru našeho projektu podporujícího české regiony logickéa posílí nejen samotnou televizi, ale i naše obchodní partnery, řekla.

Po dokončení akvizice hodlá vydavatelství spustit spolupráci s regionálními televizemi v rámci obsahu i obchodu. V plánu společností je spolupráce s krajskými a místními úřady. Samotná transakce podléhá souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.