Nová televizní stanice Up Network, která bude zaměřená na letectví, začne vysílat v pátek 14. dubna. Divákům nabídne dokumenty, novinky z leteckého průmyslu, kvízy, zábavné pořady i aktuální zpravodajství. Lidé najdou nový kanál v programové nabídce Skylink, T-Mobile TV, Magio od Telekomu a DIGI Slovensko, informovali zástupci televize.

"Jakákoliv letecká událost, která se objeví ve světě, patří v ten den mezi ty nejčtenější, ty nejsledovanější. Proto jsme se rozhodli divákům nabídnout první plnoformátovou dokumentární stanici, která nemá ve světě obdobu," uvedl František Borovský, majitel společnosti EFB Network, která bude televizní stanici provozovat.

reklama

V průběhu roku slibuje Up Network i vlastní originální tvorbu. Zpravodajství tým počítá s tím, že do vysílání se zapojí i diváci. V programu budou informace o leteckých incidentech, novinkách v oboru či letadlech celebrit.

Podle Borovského kanál zaměřený na letectví chybí nejen na českém a slovenském trhu, ale v celé Evropě. "Proto již od začátku vysílání mohou stanici Up Network sledovat diváci i v Nizozemí a Belgii a momentálně jednáme i v dalších zemích. Už při rozjezdu stanice si nás bude moct pustit 2,5 milionu domácností v Evropě," dodal.