Televize Nova natáčí druhou řadu původní dokumentární série Holky pod zámkem. Ta odhaluje soukromí a duše žen, které si odpykávají trest v ženských věznicích ve Světlé nad Sázavou, Opavě a Velkých Přílepech.

V jednotlivých dílech se diváci dozvědí, co dostalo ženy za mříže a jak se dívají na své trestné činy dnes. Nahlédnou do režimu ženských věznic i nepsaných pravidel přežití. Dokumenty mapují i to, jak se se situací vyrovnává nejbližší okolí vězeňkyň a jaké mají plány po propuštění.

reklama

V prvním dílu nové série se diváci seznámí s životním příběhem ženy, která na sebe vzala vinu svého přítele, který na přechodu pro chodce srazil starého muže. Zdánlivě lehká nehoda však měla nedozírné následky a ovlivnila mnoho životních osudů.

„Nejt잚í na celém natáčení bylo získat si důvěru jak k vězeňskému personálu, tak k jednotlivým ženám, jejichž činy jim změnily životní cestu. Chvíli trvalo vytvořit takové podmínky, aby nám začali všichni důvěřovat a aby nám vězeňkyně svěřily jejich osudy a okolnosti, které je za mříže přivedly. Je také těžké držet si odstup od silných příběhů,“ uvedl režisér Jiří Fedurco. Ten v roce 2011 natáčel i první sérii, která měla na televizních obrazovkách premiéru o tři roky později.

Průměrný podíl na sledovanosti první série pořadu Holky pod zámkem činil podle vyjádření televize 29,22 % v cílové skupině 15-54. V širší cílové skupině 4+ jej sledovalo v průměru 974 tisíc diváků.