Krátce poté, co stanice Mňam TV a Mňau TV opustily terestrické vysílání, oznámila společnost S&P Broadcasting programové změny i plány na nové televizní kanály.

Mňam TV je od března distribuována především prostřednictvím satelitního vysílání (Skylink), kabelové televize (UPC) a IPTV protokolu (O2). Svým divákům v Čechách i na Slovensku chce nyní nabídnout program výhradně z vlastní produkce. Podle vyjádření generálního ředitele S&P Broadcasting Pala Milkovicse to představuje dvě hodiny premiérového obsahu denně.

reklama

Konkrétně půjde o šest nových kuchařských pořadů, které se zaměří nejen na domácí a středoevropské recepty, ale také na přípravu dezertů, vegetariánských pokrmů, orientální nebo karibskou kuchyni.

První z nich - nazvaný Chlap za plotnou - má premiéru v pátek 10. března.

Od dubna pak televize spustí nový web www.imnam.cz a hodlá vydávat i vlastní tištěný časopis, který bude čtenářům zasílat zdarma na základě webové registrace. První dubnové číslo vyjde v nákladu 10 tisíc výtisků. Šéfredaktorkou webového portálu i tištěného magazínu, jehož provoz by měla financovat inzerce, se stala Kateřina Fišerová.

Mňau TV, která letos oslavila roční působení na trhu, od března kopíruje distribuční model své sesterské stanice. Do budoucna by měla více cílit na dětské diváky.

Portfolio společnosti S&P Broadcasting by ještě v tomto roce měly rozšířit další tři stanice. V létě by to měla být televize zaměřená na dílnu, zahradu či garហKutil TV, na podzim pak televize o zdraví MUDR TV a Trhák TV, která by měla divákům radit, jak dobře nakoupit.