Investiční skupina Pale Fire Capital, která provozuje třeba server Extra.cz, získala 80% podíl v české internetové kuchařce Toprecepty.cz. Zbývajících 20 procent si nechává původní zakladatel Libor Hoření, který receptář založil spolu s programátorem Radkem Jurným.

Hoření on-line kuchařku nadále povede. Vidí navíc výhody ve spolupráci s ostatními servery patřící pod hlavičku investiční společnosti. „Díky tomuto partnerství posuneme Toprecepty.cz ještě dál. Chceme se více zaměřit na naši komunitu kuchařů a kuchařek, kteří z dobré vůle a pro inspiraci ostatním přidali celkem přes 45 000 receptů,“ podotýká.

reklama

Web Toprecepty.cz měl podle lednového měření Netmonitor přes 1,3 milionu reálných uživatelů. „Vnímáme velký potenciál projekt pod vedením týmu Libora Hořeního dále produktově posunout a společně zvýšit návštěvnost webu a ještě vylepšit příjmovou stránku,“ řekl Jan Barta, jeden ze zakladatelů investiční skupiny.

Pale Fire Capital je česká investiční skupina v čele se zakladateli společnosti ePojisteni.cz - Janem BartouDušanem Šenkyplem a Davidem Holým.