BBC uvede začátkem března novou řadu motoristické show Top Gear. Vsází na herce Matta LeBlanca, který má zachránit uvadající pořad. Jeho poslední díl totiž sledovalo rekordně málo lidí, necelé dva miliony.

Tehdejší moderátor Chris Evans se přitom chlubil, že cokoliv pod pět milionů bere jako zklamání. "Nejlepší prostě bude, když se do toho už nebudu plést. Zůstanu velkým fanouškem show," řekl ke svému odchodu a přenechal post hlavního moderátora LeBlancovi, kterého proslavila role Joeyho v Přátelích.

reklama

Právě LeBlanc patřil mezi nejpříjemnější překvapení loňské řady a oproti afektovanému projevu Chrise Evanse působil jako zklidňující element. Není proto překvapením, že Top Gear chce vsadit na jeho komediální herecký projev, na což nenuceně naráží i trailer, ve kterém pojišovací úředník zkomolí hercovo jméno.


Loňský Top Gear postrádal nenucenost a harmonii. Zprávy o stále klesající sledovanosti střídaly články o kritických diváckých dopisech, ve kterých si lidé stěžovali na neuvolněného Evanse a jeho trapné vtipy. Chemie mezi Evansem a LeBlancem byla takřka nulová, jejich dialogy strojené.

Top Gear se vrátí na veřejnoprávní BBC 5. března, o týden později bude mít premiéru ve Spojených státech. LeBlancovi budou sekundovat automobiloví novináři Chris Harris a Rory Reid.

Formát pořadu zůstane z většiny stejný, televize nehodlá testovat trpělivost diváků experimenty. Největší změnou je tak absence Chrise Evanse a upřednostnění "hodného strejdy Joeyho".

Pokud se nový Top Gear nebude snažit být za každou cenu kontroverzní a divoký po vzoru "clarksonovské éry", mohl by se vymanit z pouhého kopírování a začít si hledat vlastní tvář. Ze špatného klonu se tak může stát klidnější a časem třeba i zajímavější alternativa ke Clarksonově The Grand Tour, která od listopadu běží na streamovací platformě Amazon Prime.