Česká televize uvedla jako první z velkých stanic na obrazovky novinky pro zimní sezonu. V pondělí se divákům představila kriminálka Svět pod hlavou, na kterou navázal premiérový seriál Trpaslík. Obě novinky se staly nejsledovanějšími pořady večerního slotu.

Svět pod hlavou, adaptaci britského seriálu Life on Mars, vyhledalo 1,6 milionu diváků starších 15 let (share 37 procent). „Minisérie režisérů Marka Najbrta a Radima Špačka zaujala zejména muže ve věku 45-59 let,“ uvedla tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová.

reklama

Trpaslíka si o hodinu později zapnulo 1,2 milionu lidí (podíl na publiku 28 procent). „Ještě před prvním uvedení v televizi jej ale mohli diváci v premiéře zhlédnout na webu. Tuto příležitost si během tří dní nenechalo ujít téměř 33 tisíc diváků,“ doplnila Plívová.

Program veřejnoprávní televize úspěšně lákal diváky i během svátků a silvestrovských oslav. Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem silvestrovského večera byla Všechnopárty na ČT1, kterou si nenechalo ujít 1,3 milionu diváků starších 15 let. Na Nový rok nejvíce bodoval film Domácí péče. V hlavním vysílacím čase na ČT1 jej vidělo téměř 1,7 milionu diváků. Hitem Štědrého dne byla nová pohádka Pravý rytíř, jejíž sledovanost dosáhla 2,7 milionu diváků a podíl na publiku přesáhl 64 procent.