Po šesti letech mění středočeské město Mělník svůj vizuální styl. Zachovává motiv vlnky, ale rozvíjí ho tak, aby grafika znázorňovala setkání dvou řek. Právě soutok Labe a Vltavy je jedním z nejznámějších míst tohoto města.

Logo a vizuální styl vytvořila pro město oceňovaná grafička Věra Marešová. Mělník s ní uzavřel smlouvu na konci května 2017, za kompletní manuál dostala 120 tisíc korun. Kromě samotného loga zakázka zahrnuje různé dílčí dokumenty, odvozené logo městské policie, grafiku turistického portálu nebo logo Mělnického vinobraní a dalších městských akcí.

reklama

„Úprava loga, která vizuálně navazuje na předchozí typ, a zároveň je modernější, lépe vyjadřuje charakter města a především umožňuje vybudovat a rozvíjet funkční vizuální systém,“ uvedlo město v prosincovém vydání svého radničního zpravodaje.

Marešová už dříve pracovala na vizuální identitě Národního zemědělského muzea, ministerstva dopravy nebo města Brna.

Předchozí logo používal Mělník od roku 2012. Město si tehdy vybralo vizuální styl od brněnské grafičky Ivy Návojské - Pechmanové. Práce Věry Marešové na něj měla navázat a posunout ho dál.

Cesta Mělníka k modernímu vizuálnímu stylu byla velmi dlouhá. Už v roce 2007 zkoušela radnice najít logo metodou, která je pro česká města typická - v soutěži pro širokou veřejnost. Žádnou z „omalovánek“ ale nakonec komise nevybrala, takže město dál používalo jen svůj znak. Profesionály oslovilo až po několika dalších letech.

Původní logo Ivy Návojské - Pechmanové (2011-2017)

Staré logo města Mělník používané do roku 2018

Nové logo Věry Marešové

Logo města Mělník v pozitivní a negativní variantě

Ukázky aplikací

Aplikace loga města Mělník