Od devíti hodin dopoledne probíhala na zpravodajském webu iDnes.cz dobročinná dražba kalendáře společnosti Pirelli na rok 2018. Ve čtyři hodiny odpoledne uzavřená aukce nakonec vynesla 205 tisíc korun.

Pirelli vydává svůj kalendář už 45 let. Každý rok si klade za cíl přinést „unikátní soubor fotografií, které originálním způsobem dokumentují vývoj našeho přístupu k ženské kráse a zachycují přední modelky a významné osobnosti“. Letos ho ve stylu pohádky Alenka v říši divů nafotil britský módní fotograf Tim Walker a na snímcích se objevují třeba modelka Naomi Campbell nebo herečka Whoopi Goldberg.

Kalendářů je vždy vytištěno pouze omezené množství a každý má své pořadové číslo. A především není určen k prodeji. Pirelli ho věnuje vybraným lidem, několik výtisků však v řadě zemí s cílem získání publicity draží, přičemž výtěžek jde na dobročinné účely.  

Kalendář s pořadovým číslem 141 byl v Česku opět věnován do veřejné internetové aukce. Finanční prostředky získané v dražbě dostane Masarykův onkologický ústav, který je použije na obnovu a modernizaci infuzních pump pro protinádorovou chemoterapii. Podle Miloslavy Novákové z vydavatelství Mafra, které portál iDnes provozuje, se díky dosavadním aukcím podařilo vybrat celkem už 3,8 milionu korun. 

reklama