Zlínská digitální agentura Madeo chce po spojení s norskou společností BrandMaster vytvořit ve Zlíně velké vývojové centrum. ČTK to sdělila zástupkyně společnosti Petra Svěráková. Madeo se specializuje zejména na internetový design, vývoj webových aplikací, mobilních řešení a tvorbu videí a her. Součástí norské společnosti je od letošního jara.

"Naším cílem bylo ukázat, že i ze Zlína se dá prorazit a dělat byznys na globální úrovni. Spojení s BrandMaster pro nás znamená naplnění tohoto cíle a novou vzrušující kapitolu pro naši firmu," uvedl zakladatel společnosti Madeo Martin Landsberger Pospíšil, který zůstal výkonným ředitelem společnosti a stal se součástí managementu skupiny BrandMaster.

reklama

Také díky novému spojení by mělo ve Zlíně vzniknout nové vývojové centrum. "Milujeme Zlín a rádi bychom, aby jej nemuseli talentovaní lidé opouštět. Doufáme, že se nám naopak podaří ze Zlína udělat místo, kam se lidi za globální příležitostí stěhují," řekl Pospíšil.

Madeo má téměř 70 zaměstnanců. "Jen v srpnu se zlínský tým rozšířil o tři nové kolegy, další dvě desítky bude ale brzy potřebovat," uvedla Svěráková. Firma dlouhodobě podporuje místní začínající podniky, na rozvoji talentů spolupracuje také se zlínskou univerzitou.

Madeo získalo již řadu ocenění. "Dlouhodobě preferujeme kvalitu před kvantitou a vyplácí se to, jsme mimo jiné jednou z agentur s největším počtem Awwwards ve střední Evropě," uvedl Pospíšil. Madeo spolupracovalo také se společnostmi Ford, Mercedes-Benz, Continental nebo Gant.