Velkoformátová fotografie z české metropole zdobí v těchto dnech autobus brázdící severovýchod Spojených států. Snímek použili pořadatelé místního uměleckého festivalu k propagaci akce, která začíná v květnu ve městě Concord ve státě New Hampshire.

Podle listu Concord Monitor jim využití snímku z tisíce kilometrů vzdáleného místa na jiném kontinentu nepřijde nevhodné.

Reklamní autobus linkové společnosti Concord Coach, který jezdí mezi metropolí New Hampshiru a Bostonem, je pod propagačními hesly ozdoben čtyřmi fotografiemi.

Dvě z nich zachycují Concord a přírodu v jeho okolí, zatímco zbývající dvojice pochází z Evropy. Na třetí je pouliční malíř v italských Benátkách a čtvrtá zobrazuje letní podvečer u venkovní restaurace v Riegrových sadech.

Snímek Prahy od Leah Kelleyové z fotobanky Pexels.com
reklama

Podle concordského listu si pořadatelé akce snímky opatřili na webové stránce pexels.com, kam lidé umisují fotografie k bezplatnému komerčnímu použití. Autorka pražské fotografie, Američanka z Ohia, objasnila, že jí pořídila v roce 2014 při studijním pobytu v české metropoli.

"Je to snaha vykreslit Concord jako kulturní město, kterým je," řekl deníku o kampani Tim Sink z concordské obchodní komory. Dodal, že reklama má nalákat do města lidi, kteří jím často jen projíždějí.

Pokud je k tomu inspiruje fotka zachycující lidi popíjející pivo s výhledem na centrum české metropole, kampaň podle pořadatelů splní účel.