Agentura Havas připravila 3D animovaný klip pro českého rappera a DJ Adama Svatoše. Hudebník známý jako Kato z Prago Union se stal letošním ambasadorem projektu Samosebou firmy EKO-KOM, který podporuje třídění odpadu.

Klip provází píseň Stínohra o démonech, který si každý nosí v sobě. Animovaný Kato bojuje se svými stíny, prochází městem z odpadků a čeká na nový den. Vše se odehrává na planetě, kde je všechno z mnohoúhelníků.

reklama

Režie se ujal Vilém Kabzan. „Zvolili jsme minimalistický low poly styl, který odráží vizuální identitu projektu Samosebou. Zrecyklovali jsme slavné videoklipy, například od Gorillaz, Beastie Boys nebo Dire Straits,“ upřesnil v tiskové zprávě Kabzan.

„S tužkou a papírem jsme nad scénářem seděli asi půl hodiny, ostatní vznikalo v počítači a lidi na tom makali 5 měsíců,“ dodal Kato. „Není to jen o městě z recyklovatelných odpadků, tenhle rap je postavenej taky na recyklaci samplů ze starých desek jiných kapel. V rapu se samplováním dávám věcem novej kontext. Ve fantazii, ani v recyklovaným světě stínů se meze nekladou, naopak!“ vysvětlil podstatu klipu.

Videoklip nasadila stanice Óčko, k vidění je také na webu kampaně. Akci podporuje i tematická soutěž. Oficiální představení klipu proběhne 17. března v pražském klubu Uhelna.