Mediální obraz ministerstva průmyslu a obchodu neodpovídal jeho dosaženým úspěchům, vysvětlil ministr Jan Mládek (ČSSD), proč odvolal šéfa odboru komunikace úřadu Romana Proroka.

Vyjádření Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla o cenách mobilních dat bylo podle ministra poslední kapkou.

"Prorok připravil Bokšteflovi mediální podporu pro Otázky Václava Moravce, pak to nechal být," řekl novinářům. Mládek odvolal Proroka v úterý z funkce poté, co vyvolal pobouření Bokšteflův výrok v debatě se čtenáři serveru Aktuálně.cz.

Náměstek řekl, že pokud lidé chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají jet do Polska. Mládek za to udělil Bokšteflovi důtku. Prorokovo odvolání zdůvodnil tím, že náměstkovi před vystoupením na serveru Aktuálně.cz "neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu".

reklama

O cenách mobilních dat se v posledních týdnech rozproudila na tuzemské politické scéně velká debata. A ministr Mládek je terčem kritiky.

Mládek jmenoval Bokštefla svým náměstkem teprve v pátek, předtím působil jako jeho poradce pro elektronické komunikace. Bokštefl se hned o víkendu účastnil Otázek Václava Moravce v České televizi.