Švédský prodejce nábytku Ikea spustil na Zličíně pilotní projekt, ve kterém od zákazníků vykupuje nepotřebný nábytek. Jediná podmínka je, že musí jít o výrobky této firmy. Stačí je s fotkou nabídnout přes internetové stránky Druhý život nábytku.

Cenu navrženou zákazníkem obchodní dům buď přijme, nebo na základě zkušeností s prodejem použitého nábytku navrhne cenu nižší. Pak Ikea nabídne nábytek k prodeji v koutku se zlevněným zbožím. Původní majitel dostane slevovou kartu nabitou na částku ve výši dohodnuté prodejní ceny.

reklama

Nábytek musí na prodejnu přivézt původní majitel. „Pro ty, kteří nemohou nábytek dopravit až do obchodního domu, nabízíme svoz za 300 Kč. Ten budou zajišovat vozy, které rozváží nový nábytek, na cestě zpět do obchodního domu,“ vysvětluje Vladimír Víšek, který má v Ikee na starosti udržitelný rozvoj.

Pokud budou mít zákazníci o novinku zájem, rozšíří se ze Zličína i do dalších českých poboček Ikey.

„Cílem služby není konkurovat internetovým bazarům. Vnímáme to jako servis pro naše zákazníky, kteří k nám chodí pravidelně nakupovat,“ dodává Víšek. „Na veškerý nábytek, který prodáváme v koutku se zlevněným zbožím, poskytujeme jednoroční záruku,“ podotýká jeho kolega Jan Král.

Vykupovat a prodávat se bude jen nábytek od Ikey, protože firma zná jeho bezpečnostní a zdravotní parametry. Kromě bazaru Ikea nadále nabízí odvoz a ekologickou likvidaci starého nábytku při nákupu nového vybavení bytu.