Štěrboholské obchodní centrum Fashion Arena přišlo s nezvyklou strategií, jak čelit konkurenci v podobě chystaných outletových prodejen u letiště. Ty začnou lákat zákazníky už od dubna a Fashion Arena proto zkouší svým nájemcům zakázat, aby si otevřeli pobočky také tam.

Podle deníku E15, který na případ upozornil, si Fashion Arena zkouší zavázat obchodníky smluvní doložkou. Městský soud v Praze však vydal předběžné opatření, kterým rozhodl, že prodejci mohou uzavírat smlouvy i s jiným centrem. Spor už se dostal i k antimonopolnímu úřadu.

reklama

"Fashion Arena považuje předběžné opatření za nezákonné," řekl deníku mediální zástupce centra Dalibor Hála. Firma se proti němu chce odvolat. "V případě zrušení předběžného opatření je Fashion Arena připravena chránit svá práva dle smluv s nájemci, jakož i uplatnit nároky na náhradu škody, která jí případně vznikne, a to i zpětně," dodal.

Otevření outletového centra u pražského letiště se stále protahuje. Zatím poslední termín, kdy by měl Prague The Style Outlets uvítat první zákazníky, je stanoven na 26. dubna. Oproti štěrboholskému konkurentovi má nabídnout o 90 prodejen víc.

Outlet u pražského letiště se má otevřít v dubnu 2018