V pražském obchodním centru Palladium, hned vedle občerstvení McDonald's, je provizorní zeď, která kryje místo, kde vzniká první provozovna fastfoodového řetězce Pizza Hut. Nápis kolemjdoucím slibuje čerstvou pizzu do pěti minut.

Pizza Hut je řetězec rychlého občerstvení, se kterým se bude možné setkat nejen ve velkých nákupních a zábavních centrech, ale i na ulicích. Tato značka se přitom u nás objevila už v 90. letech, v roce 2004 se ale z českého trhu stáhla.

Do hry ji teď chce vrátit stejná společnost, která za ní stála i tehdy - osvědčený provozovatel zahraničních gastronomických konceptů, firma AmRest. V čem bude teď působení řetězce jiné, však nechce AmRest prozradit.

reklama

Plány zatím tajné

"Očekáváme pestrou skladbu zákazníků, především rodiny, studenty, ale i pracovně velmi vytížené jedince, kteří nemají čas chodit denně do restaurací klasického typu," vyjmenovává Magdalena Dobruská, managing director Agentury Bokem, jež na poli public relations zastupuje značku Starbucks, kterou stejně jako KFC a Burger King už u nás AmRest provozuje.

Na otázku, jaké plány s řetězcem Pizza Hut na českém trhu mají, nechce AmRest zatím odpovídat. "Nyní probíhají stavební práce a na podrobná vyjádření ohledně konceptu je dosud příliš brzy," říká Dobruská, která jen dodává, že první provozovna, umístěná ve zmiňovaném Palladiu, se otevře na konci léta.

Rovněž Martin Levec, area coach pro Pizza Hut Czech, je zatím na slovo skoupý. "Strategie pro ČR se intenzivně řeší, nechceme ji zveřejňovat neúplnou."

Návrat po 13 letech

Na sousedním Slovensku působí Pizza Hut od roku 1997, kdy byla otevřena první restaurace v centru Bratislavy. V roce 1999 přibyla provozovna v Nitře, o rok později se Pizza Hut usídlil v Košicích. Na slovenských webových stránkách řetězce se zájemce dozví různé zajímavosti. Například to, že Pizza Hut jen ve Spojených státech amerických prý spotřebuje 2,5 procenta veškerého mléka určeného na výrobu sýra.

AmRest master-franšízantem

Novou dohodu se společností Yum! Brands, pod kterou franšízová sí Pizza Hut patří, podepsal AmRest loni. Díky ní se stal master-franšízantem zodpovědným za rozvoj restaurací Pizza Hut v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Srbsku, Chorvatsku a ve Slovinsku na dalších deset let. V příštích pěti letech by mělo být otevřeno až 300 restaurací.

Řetězec Pizza Hut byl založen v roce 1958 v americkém Texasu. Dnes provozuje víc než 16 tisíc restaurací zhruba ve stovce zemí světa.

V červenci chce přitom do Prahy vstoupit i sí italských jídel Vapiano. Bude jistě zajímavé sledovat, jak si obě značky na zaplněném trhu povedou.