Kolonial.cz se chce zaměřit především na vesnice, které mají v současné době problém se zásobováním kvůli mizejícím samoobsluhám, ale také instituce, které se v nich nachází, jako jídelny mateřských a základních škol, nemocnice nebo domovy pro seniory. Vybrán byl koridor kolem dálnice D5 z Prahy až do Plzně, kam spadají města jako Žebrák, Hořovice nebo Mýto a vesnice v cca šestikilometrovém pásmu kolem dálnice.

reklama

Možnost objednat si závoz potravin z e-shopu tak poprvé získá asi 20 000 zákazníků. Na oblast se vztahuje mód "večer objednáte, ráno máte" - nákupy, dokončené do 22 hodin, budou zaváženy od 8 hodin následujícího dne. Koloniál.cz - mapa rozvozu 12/2016

"Neočekáváme, že průměrný počet zákazníků na plochu bude takový, jako v případě měst a aglomerací. Na druhou stranu předpokládáme, že objednávané nákupy budou výrazně větší," uvádí Ondřej Tomeš, marketingový ředitel Kolonial.cz. "Kolonial budeme na novém území prezentovat především jako službu pro ty největší zásobovací a hromadné nákupy. Zaměříme se tedy především na představení našich výhodných multipacků a setů formou letáků a inzerce v místním tisku. Součástí bude také vyjednávání se starosty o možnosti pravidelných hromadných nákupů pro celou obec."

Kolonial v současnosti zaváží v Praze, středních Čechách, na Plzeňsku a Rokycansku, v Hradci Králové a na Pardubicku, ale také v Ústí nad Labem a na Teplicku. Po dobu zimní sezony je možné vyzvedávat nákupy také ve Špindlerově Mlýně. Celkově nyní pokrývá území s 2,6 milionu obyvatel a 1 milionem domácností.