G2 Band Academy je celoroční projekt pro začínající muzikanty, kteří se chtějí posunout v kariéře. Tři vybrané kapely budou získávat know-how od expertů a dostanou prime-time na obrazovkách a sociálních sítích televize Óčko. Každá kapela projde několika hudebními úkoly a díky kontu G2 od Komerční banky získá finanční prostředky na nahrání svého prvního profi singlu i natočení videoklipu. Nakonec je čeká to nejlepší - stage. Cesta kapel totiž vyvrcholí koncertem v Lucerna Music Baru v listopadu letošního roku. 

reklama

"Máme rozhodně jiný přístup, než jsou donekonečna omýlané talentové estrády a hra na velkou televizní show. Půjde totiž o netradiční pohled do zákulisí hudební scény prostřednictvím mladých kapel, kterým pomůžeme ve vstupu do hudební branže," poznamenává Alexandr Guha, šéfdramaturg Óčka.

Nedílnou součástí všech pořadů bude též audiokomentář s patřičným nadhledem, roli průvodce vysílání na Óčku se totiž ujme populární internetový bavič Kovy. Ambasadorem projektu a mentorem vybraných adeptů bude Michal "Majkláč" Novák, talentscout, kytarista a též zakladatel portálu Bandzone.cz. "Projekt G2BA je pro mě dalším krokem, jak zvýšit povědomí o principech prostředí hudební scény a urychlit tak mnoha kapelám jejich cestu vzhůru. Je to pro mě velká výzva, ale také zodpovědnost," popisuje Majkláč s tím, že už teď se nemůže dočkat progresu, který během intenzívních měsíců zúčastněné kapely zaznamenají. "Moc se těšíme na to, jak si mladé kapely povedou a třeba se nám podaří být u zrodu nové hvězdy. Jsme sice velká banka, ale sny chceme a umíme plnit i mladé generaci," říká Kateřina Šušáková z Komerční banky, která je hlavním partnerem akademie.