Mobilní operátor T-Mobile od 4. dubna rozšíří nabídku svých produktů o internetovou televizi přes IPTV. Služba dostala název T-Mobile TV a operátor ji nabídne ve třech základních variantách odlišených podle počtu kanálů v nabídce. Všechny zároveň umožňují sledovat televizní vysílání až na třech dalších zařízeních, například na mobilu nebo tabletu.

reklama
Základní tarif nabízí sedmdesát kanálů, ve středním jich je zahrnuto sto a v nejvyšším sto třicet, z toho více než tři desítky ve vysokém rozlišení. Mezi doplňkové služby patří funkce zpětného sledování pořadů odvysílaných v uplynulých 48 hodinách a nahrávání až 120 hodin pořadů.
 
„Na trhu je pořád spousta místa. Placená televize je na českém trhu ve srovnání s Evropou zastoupena podprůměrně. Máme ambici získat statisíce zákazníků,“okomentoval při dnešní tiskové konferenci situaci na trhu ředitel marketingu pro rezidentní segment TomᚠRyšavý.
 
K pořízení T-Mobile TV je potřeba jakékoliv internetové připojení od libovolného poskytovatele o stabilní rychlosti alespoň 5 Mbit/s. „Nepotřebujete připojení od nás,“ zdůraznil Ryšavý. Připojení set-top-boxu k televizoru a následná samoinstalace nezaberou podle operátora více než pár minut. 
 
Zavedení nové služby podpoří promo akce v podobě stokorunové slevy z měsíčního paušálu platné po celé smluvní období. Slevu dostanou zákazníci, kteří si T-Mobile TV aktivují do konce června. Měsíční paušál se dá srazit ještě o další stokorunu, pokud je domácnost připojena přes internet od T-Mobile.
 
Zákazníky chce operátor nalákat také na půlroční bezplatný přístup k HBO včetně videotéky HBO GO. Náročnější uživatelé si mohou připlatit za různé tematické balíčky, kterých je celkem šest – Rodina, Sport, Zahraniční, HBO Základ, HBO Komplet a Pro dospělé. Dokoupit se dá také přístup do Videotéky.
 
Kolik za to
 
TV Základ – 399 Kč měsíčně (299 Kč s připojením přes T-Mobile)
TV Standard – 499 Kč měsíčně (399 Kč s připojením přes T-Mobile)
TV Premium – 899 Kč měsíčně (799 Kč s připojením přes T-Mobile)
Set-top-box bez smlouvy 2999 Kč, se smlouvou 100 Kč měsíčně na 23 měsíců.