Pro Petra Převrátila se jedná o další změnu moderátorské kolegyně. Počátkem roku 2014 začínal s Terezou Jemelíkovou, později moderoval Naše zprávy s Denisou Jeřábkovou a také s Žanetou Muchovou. Teď přichází další změna, jeho kolegyní bude Alexandra Mynářová, žena kancléře prezidenta republiky Vratislava Mynáře.

Mynářová dříve patřila mezi oblíbené tváře České televize. Působila ve Studiu 6, kanálu ČT a Události v regionech. Poté, co se provdala za hradního kancléře, byla z možného střetu zájmů, přesunuta k dopravnímu zpravodajství a do regionu. Později z České televize odešla úplně.

reklama

"Naše zprávy patří dlouhodobě mezi nejsledovanější pořady Televize Barrandov. A zapojení tak profesně zkušené moderátorky, jakou Alexandra Mynářová je, ještě více zvýší kvalitu a atraktivitu naší zpravodajské relace," vysvětluje Jaromír Soukup, předseda představenstva společností Barrandov Televizní Studio a Empresa Media.

"Moderování Našich zpráv beru jako další posun ve své kariéře. Vím, že TV Barrandov nabízí kvalitní zpravodajství, proto jsem nad nabídkou dlouho neváhala. Přišla ve chvíli, kdy jsem uvažovala, že se po mateřských povinnostech opět vrátím k práci moderátorky zpráv," prohlásila Mynářová, kterou diváci České televize vídávali pod dívčím jménem Nosková.

V Našich zprávách kromě nové dvojice Mynářová-Převrátila působí také Petra Květová-Pšeničná s René Hniličkou a Kristýna Fantová s Mirkem Vaňurou. Televize dosud neprozradila, co bude po nástupu Mynářové do Našich zpráv s dosavadní moderátorkou Denisou Jeřábkovou, která dosud působila právě po boku Petra Převrátila.