Internetová televize Stream připravuje pro rok 2017 seriál Casting, který vzniká v koprodukci se společností Negativ. Ze vzájemné spolupráce už vzešla úspěšná Kancelář Blaník. Na tiskové konferenci to oznámil Seznam.cz, který internetovou televizi provozuje.

Jak název naznačuje, děj se bude odehrávat v castingové agentuře. S nápadem přišla režisérka Kateřina Oujezdská, která spolupracuje s autory Kanceláře Blaník. Scénář napíše Robert Geisler společně s režisérem Markem Najbrtem a v seriálu se objeví Marek Daniel, Jana Plodková či LukᚠPavlásek.

Lákavé pořady ale chystá už na letošní jaro. „V roce 2016 dáme do obsahu o padesát procent více peněz než v roce 2015,“ slíbil generální ředitel Seznamu Pavel Zima.

Novinkami budou magazín Um Ondřeje Horáka, animované Pohádky z lednice či „cooking show“ Luxus na talíři Roberta Mikluše. Herce Milkuše pro pořad pomohl vybrat Roman Vaněk. „Pro tohoto člověka neexistuje cesta, ale jenom cíl a tím je chu,“ chválí ho Vaněk.

Pořad Luxus na talíři

S třetí řadou se vrací pořad Gebrian VS, ve které Adam Gebrian navštíví mimo jiné Londýn, Berlín nebo Vídeň. První díl uvidí diváci v květnu. Pokračovat budou i pořady Jana Tuny, Romana Vaňka, blogerky Koko nebo baviče Kazmy.

Novinkou by měly být i aplikace pro Android TV (vznikající ve spolupráci s Nvidií) a Apple TV, které vyjdou v průběhu dubna.

reklama

Loni televize představila 53 vlastních pořadů. „Nejvíce zhlédnutí na epizodu měl Autobazar Monte Karlo,“ řekl novinářům šéfproducent Streamu LukᚠZáhoř. Každou epizodu seriálu režiséra Jana Prušinovského s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli si průměrně pustilo více než 670 tisíc diváků.

Vizitky nových pořadů:

Pohádky z lednice - První vlastní animovaná pohádka Streamu. Buřtík Špekáček a paprička Feferonka řeší problémy různých potravin obývající chladničku. Pomáhají sehnat Utopenci slušnou Tlačenku, učí Tatarku česky či se snaží dostat pana Taliána do opery. Scénář: Robert Geisler, animace: Michael Carrington, namluvil: Jan Maxián. Premiéra bude v červnu 2016.

UM! - Průvodce po současném českém výtvarném umění. Jak vypadá umění v 21. století? Patří do galerií, nebo na ulici? A je obchodování s ním u nás lukrativním byznysem, nebo prodělečnou činností? K čemu je dobrý originál v době internetu? Lze rozeznat na první pohled falzifikát? A proč sbírky spravují protivní kustodi? Premiéra bude na jaře, pořad moderuje držitel ocenění Magnesia Litera Ondřej Horák.

Luxus na talíři - Tradiční tuzemská jídla v moderním pojetí. Cílem pořadu je povýšit našince z průměrných jedlíků na kultivované gurmety. Moderuje Robert Mikluš, původním povoláním herec, který propadl tajům vysoké gastronomie už před lety a od té doby je jejím pravověrným vyznavačem. Odbornou záštitu nad pořadem převzal Roman Vaněk. První díl bude 4. dubna 2016.

Casting - Osmidílný seriál z prostředí castingové agentury. Pilotní díl vznikl už loni. V hlavní roli majitelky agentury se představí Jana Plodková, jejího asistenta hraje Jakub Žáček, hypochondrického manžela Marek Daniel. Dále účinkují herci pozvaní na zkoušku konkrétní role - například Vojtěch Dyk, LukᚠPavlásek nebo Pavel Liška. Režie Marek Najbrt, scénář Robert Geisler. Premiéra v průběhu roku 2017.