reklama

Mediální dům Mafra oznámil, že část nákladu magazínu Index, který vychází jako příloha Lidových novin, bude od 15. března dostupná v prodeji i samostatně. Podle ředitele redakcí Lidových novin Veselina Vačkova vedla k rozhodnutí snaha rozšířit okruh čtenářů.

Dosavadní vedoucí magazínu Jan Klesla změnu označil za vstřícný krok vůči čtenářům, kteří si stěžovali na dostupnost Indexu pouze jedno pondělí v měsíci. Oba zároveň vyloučili, že by šlo o postupnou přípravu Indexu na úplné oddělení od Lidových novin.

Magazín dostane do prodeje s týdenním zpožděním po vydání s novinami. Distribuce se chce soustředit na velká města, kde se očekává největší zájem čtenářů. Prodejní cena bude 30 korun, tedy vyšší, než je běžných 17 korun za pondělní vydání novin spolu s Indexem. Reflektuje tak mimo jiné náklady na zdvojenou distribuci.

Index zároveň mění vedoucího a doplňuje redakci. Dosavadní vedoucí redaktor Jan Klesla se přesunul na pozici vedoucího ekonomické rubriky Lidových novin. Pozici za něj přebírá Jan Januš. Mimo to získal magazín i samostatnou editorku. Stala se jí Lenka Janoušková