Místo Jana Kovaříka hasič Petr Svoboda, záložník TomᚠHořava se na trávníku pro změnu "promění" v policistku Helenu Hájkovou. I tak by mohla vypadat soupiska FC Viktoria Plzeň na utkání s Bohemians Praha 1905, které se odehraje na plzeňském stadionu ve Štruncových sadech 12. března. Hráči domácích totiž ponesou na svých dresech jména lidí z Plzeňského kraje, kteří v pracovním či osobním životě píší výjimečné příběhy. V týmu Viktoriánů ale nebudou chybět ani jména fanoušků, jejichž podpora klubu není omezena věkem ani tělesným handicapem. Podobně sestavu doplní i lidé, kteří svému řemeslu a práci zasvětili celý život, a které pro změnu do zápasu vyslal iniciátor celé akce, pivovar Gambrinus.

"Tuto myšlenku jsme s Gambrinusem začali rozvíjet několik měsíců nazpět a od začátku jsme byli vyzněním akce nadšení. Mezi námi žije spousta hrdinů, jejichž skutky či životní příběhy zůstávají lidem utajeny. O to víc nás těší, že právě skrze fotbal o nich můžeme dát vědět široké veřejnosti. Také hráči se pro projekt nadchli a v kabině probíhá živá diskuze o tom, který z fotbalistů ponese jaké jméno," uvedl za Viktorii generální manažer Adolf Šádek.

reklama

Akce bude mít i charitativní rozměr: Výtěžek z každé zakoupené Gambrinus desítky v den utkání na stadionu bude převeden na konto oddělení urgentního příjmu (Emergency) FN Plzeň pro nákup monitoru vitálních funkcí.

Princip výběru "neznámých hrdinů" byl jednoduchý. Fandy zvolila plzeňská Viktoria, "pivovarské" pro změnu vybral pivovar Gambrinus. Zbylé členy týmu, kteří se pro druhé realizují zejména skrze svou práci, oslovily fotbalový klub a pivovar společně. Finální podoba soupisky plzeňské Viktorie na zápas s pražskými Bohemians bude včas oznámena.