"Stále více regionů a měst si uvědomuje potenciál filmového natáčení a snaží se filmaře aktivně lákat. Czech Film Commission již řadu let podporuje regiony a další subjekty v jejich snaze otevřít se více filmařům, uvědomit si, co jim mohou nabídnout a jak tuto nabídku zprostředkovat a prodat," uvedla Ludmila Claussová, vedoucí Czech Film Commission. "Právě účinná komunikace byla jedním z důvodů, proč v loňském ročníku zvítězila Filmová kancelář Jeseníky v čele s Lenkou Dusovou, která s filmaři jednala velmi aktivně a efektivně," dodává Claussová.

reklama

Důležitým hodnotícím kritériem v soutěži je také schopnost využít filmové projekty v marketingu destinace směrem k turistům a umět zužitkovat film ve svůj prospěch během i po natáčení.

Zájemci o zařazení do aktuálního ročníku soutěže o titul "Film Friendly 2015" mohou své přihlášky posílat do 25. března 2016 na adresu info@filmcommission.cz. Vyhlášení vítěze se potom uskuteční 21. dubna v rámci závěrečného gala večeru filmového festivalu Finále Plzeň, na kterém jsou tradičně předávány také ceny vítězným snímkům.