Cestující se mohou na základě informací o letech zaregistrovat v aplikaci "Mezipřistání s místním". Ta potom běžný transfer změní na výlet do Amsterdamu. Cestující jsou na základě svého profilu ze sociálních sítí, znalostech jazyků a osobních zájmů porovnáváni s místními obyvateli Amsterdamu. Po přistání na letišti Schiphol aplikace poskytne cestujícím jasné instrukce, stejně jako vlakové jízdenky zdarma do centra Amsterdamu, kde se potkají s místními. Po setkání s místním obyvatelem aplikace cestujícím poradí, jak se dostat zpět na letiště včas. 

reklama

"Tato iniciativa vychází z pozice KLM jako společenské letecké společnosti. Přibližně 70 % cestujících KLM využívá navazujících letů na letišti Schiphol, což je důvod, proč jsme vytvořili tuto službu, která změní čas mezipřistání na letišti v jedinečnou zkušenost v Amsterdamu s novým přítelem. Cestující, kteří chytit letmý pohled na Amsterdam Tímto způsobem se může rozhodnout, aby se vrátil do budoucna získat plnou amsterdamský zážitek,“ říká Tjalling Smit, viceprezident pro digitální aktivity Air France-KLM.

Aplikace bude k dispozici od poloviny března. Služba bude zpočátku nabídnuta cestujícím, kteří odlétají ze Spojených států amerických, Kanady a Itálie. Pro registrace v předstihu je možné využít odkazu klm.com/layover.

KLM - Layover with a Local from ACHTUNG! on Vimeo.