Fashion Week patří k nejprestižnějším a největším módním akcím na světě. Jeho tradice sahá do poloviny osmdesátých let 20. století. Své kolekce na něm prezentují špičkové britské módní značky a návrháři jako Vivienne Westwood, Gareth Pugh nebo Burberry, ale prostor pravidelně dostávají i módní talenty z celého světa. Na Fashion Week se představí i několik českých návrhářů. Hodnotit je budou experti módního průmyslu včetně zástupců platformy Not Just a Label.

reklama

"Připravujeme na 19. a 20. února živé vstupy přímo z centra dění. Posluchači se dozví, jak čeští designéři obstáli v zahraniční konkurenci, jakou mají šanci v Británii prorazit a v neposlední řadě, jaké trendy londýnský týden módy představil na přehlídkových molech," uvedla moderátorka Českého rozhlasu Veronika Ruppert.

Součástí Fashion Week je i projekt Last Fata Morgana, kterou připravilo České centrum v Londýně. Jde o jednu z výstav v prostoru Somerset House v centru Londýna. Dům bude plný prací mladých tvůrců z celého světa, na které se může vedle novinářů a profesionálů, podívat i široká veřejnost.