"Zjistili jsme, že díky mixu arašídů, želé a rozinek, má každá Studentská peče na zadní straně unikátní podobu. A když si přes ni dáte pomyslnou partituru, tak vám každá čokoláda přehraje originální skladbu," popisuje myšlenku v pozadí kampaně Jan Jelínek, kreativní ředitel Zaraguzy.

Přehrát samotnou čokoládu je možné na mobilním webu www.cokoladahraje.cz. Každá příchu hraje jiný žánr, takže například mléčná vám přehraje funk a hořká romantický pop. Hudební podklady skládali Roman Holý a Mašout Hekela.

reklama

Kampaň podporuje kapela Monkey Business, která se do nápadu taktéž zamilovala. Monkey Business v rámci kampaně představí píseň, jejíž hudbu skládala čokoláda a mnoho dalších aktivit – jako například výzvu pro YouTubery nebo soutěž o VIP lístky na svůj koncert. "Když se u jednoho stolu sejde tým čítající kreativce, hudební skladatele, programátory a animátory s cílem vytvořit něco, o co se ještě nikdo na světě nepokusil, tak je to obrovsky vzrušující zážitek," uzavírá Jan Jelínek. Kampaň se mimo podpory v online prostředí objeví i v televizi, rádiu a bude podpořena v obchodech uvedením limitované edice.

Monkey Business - První píseň na světě, kterou skládala čokoláda (Studentská Peče)
Studentská peče, první čokoláda na světě, která hraje hudbu
Jak to vypadá, když Studentská Peče hraje hudbu?