"Na projektu pracujeme již několik měsíců, čekáme jen na souhlas z magistrátu. Celý projekt financujeme z vlastních zdrojů a na základě našeho know-how, předpokládáme proto, že se ze strany města bude jednat o čistou formalitu,“ říká ředitel JCDecaux pro Českou republiku Pavel Slabý s tím, že projekt je připraven k okamžitému spuštění. 

Wi-Fi routery jsou zabudovány do konstrukcí zastávek, k jejich instalaci, a tím spuštění celého projektu, je proto nutný souhlas magistrátu, nebo se jedná o novou funkčnost, která je nad rámec smlouvy s městem. Projekt je plně financován ze zdrojů společnosti JCDecaux.

reklama

"Během půl roku by bezplatným Wi-Fi připojením mohlo být vybaveno až 400 zastávek. Věřím, že tato novinka by zpříjemnila cestujícím čekání na jejich spoje i zatraktivnila cestování veřejnou dopravou," dodává Pavel Slabý.
Veřejné Wi-Fi připojení k internetu s moderní technologií LTE by v první pilotní fázi mělo být spuštěno na zastávkách Anděl, Florenc, Želivského, Budějovická, Kubánské náměstí, Vítězné náměstí, Náměstí Míru, Malostranská, Kobylisy a Nádraží Modřany.