U příležitosti oslavy narozenin vznikl nápad se studenty. Redakce portálu oslovila střední školy napříč republikou a vyzvala osmnáctileté studenty, a připraví články, které by rádi viděli na „svém“ iDNES.cz. Články tak prezentují jejich svět, zájmy a názory. Autoři nejlepších textů se v úterý sejdou v redakci a vytvoří „studentskou šéfredakci“, která připraví narozeninový iDNES.cz a v poledne ho představí čtenářům. Texty napsali studenti z pražských gymnázií Jana Nerudy a Nad Kavalírkou, gymnázia z Českého Brodu a střední školy reklamní a umělecké tvorby Michael v Praze.

reklama

Pro třídy členů studentské šéfredakce je pak v rámci oslav připraven i zajímavý program, čeká je třeba vystoupení kapely Slza či setkání s režisérem Jiřím Strachem. "Studenti budou moci také debatovat s hosty, diskutovat s redaktory o jejich práci a také si sami vyzkoušejí práci reportérů ve videostudiu a čeká je i exkurze ve fotoateliéru," popisuje den se studenty šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová

Nejstarší zpravodajský server v České republice iDnes.cz vznikl 12. ledna 1998 a to jako jeden z prvních takto velkých projektů v České republice. Za tu dobu napsali redaktoři iDNES.cz téměř jeden milion článků. Je to práce stovek redaktorů, z nichž nejpilnější vytvořil 6 646 článků. Jen za rok 2015 byla celková čtenost článků 1 145 126 127.