Vánoční klip k rozvozu Betlémského světla si Junák - český skaut produkoval sám skrze interní audio a video tým, který se o skautská propagační videa dlouhodobě stará. Autorem scénáře je skaut Vojtěch Petr, který studoval Vyšší odbornou školu publicistiky.

"Vnímáme, že poslední roky se Vánoce čím dál tím více přesouvají do nákupních center, přeplněných trhů a k často banálním televizním obrazovkám. Betlémské světlo je ale symbolem opaku - klidu, pohody a štědrosti. Proto se na začátku klipu ocitáme na velmi rušných místech, na kterých lidé nejsou sami sebou. Tu pravou pohodu najdou až ve chvíli, kdy jim skauti vlakem přivezou plamínek zapálený tisíce kilometrů odsud. V tu chvíli se svět zklidní a lidé se začnou usmívat," vysvětluje Vojtěch Petr s tím, že při tvorbě videa využili trochu absurdní scénář, který odkazuje na Wese Andersona a jeho filmy. 

reklama
 

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru pomocí Betlémského světla vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do mnoha zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Do Česka se Betlémské světlo dostalo ihned po Sametové revoluci v prosince 1989. Jeho hlavní distribuci po Česku od té doby zajišují čeští skauti a to i za pomoci Českého rozhlasu a Českých drah.