Nejčastějším zařízením pro přístup k internetu v ČR je počítač nebo notebook, který týdně využívá 70 % obyvatel ČR. Následuje přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu (14 %) a prostřednictvím tabletů (3 %).

Ve využívání tabletů zaostáváme
Tablety s přístupem k internetu používá v ČR zatím jen 3 % lidí. Ve srovnání s Evropským průměrem ČR zaostává ve využívání mobilů, tabletů a herních konzolí pro přístup k internetu. V Evropě používá mobilní telefony s přístupem k internetu 21 % lidí a tablety s internetem 8 % lidí.

 

reklama

 


Čeští uživatelé uvádějí, že v průměru stráví 14,7 hodin online na počítačích a 11,3 hodin na mobilních zařízeních. V obou případech je to více, než průměrně uvádějí evropští uživatelé (13,3 hodin z počítače, 9,4 hodin z mobilu).

„Je to způsobeno zejména aktivnějšími mladšími věkovými skupinami českých uživatelů v kombinaci s větším podílem těchto věkových skupin ve struktuře českých internetových uživatelů ve srovnání se strukturou všech evropských internetových uživatelů“, komentuje výsledky Petr Kolář, analytik SPIR.

Informace vyplývají z mezinárodního průzkumu Mediascope, realizovaného Sdružením pro internetovou reklamu ve spolupráci s IAB Europe na jaře letošního roku.

Výzkum je realizován reprezentativním telefonickým a on-line dotazováním ve 28 evropských zemích. V menší míře probíhal od roku 2003, Česká republika se do něj zařadila letos poprvé spolu se 14 dalšími zeměmi převážně ze střední a východní Evropy. Velikost dotazovaného vzorku v ČR byla 500 v CATI a 1000 v on-line části, celkem bylo dotázáno 51.700 lidí starších 16 let napříč Evropou.