Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s otevře svou první českou kavárnu McCafé 16. července v pražských Průhonicích u dálnice D1. Informovala o tom šéfka komunikace firmy Drahomíra Jiráková.
Kavárenské koutky ve stávajících provozovnách mají řetězci pomoci udržet růst tržeb na tuzemském trhu. Loni lidé u McDonald's v Česku utratili rekordních 3,776 miliardy korun, meziročně o 18 procent více.
"Plánujeme otevřít další kavárny, tato určitě není poslední," uvedla Jiráková. Generální ředitel McDonald's pro ČR a SR Radek Janalík nedávno na tiskové konferenci uvedl jako dalšího kandidáta provozovnu na Evropské třídě v Praze.
Podle Janalíka se kavárenské koutky osvědčily v zahraničních provozovnách McDonald's. McCafé nabídnou jiné typy kávy než restaurace. Káva bude v McCafé namísto plastových kelímků servírována do porcelánových šálků, v sortimentu jsou i různé druhy zákusků.
McDonald's působí na českém trhu 17 let, když počátkem 90. let otevřel jako první z nadnárodních občerstvovacích řetězců svou restauraci v Praze ve Vodičkově ulici. Vedle něj působí například firmy KFC nebo Subway, nedávno se konkurence na českém trhu zvýšila příchodem řetězce Burger King.
Na kavárenském trhu budou "donaldům" konkurovat například řetězce Costa Coffee, Starbucks nebo Café Emporio.

reklama