Letecká společnost British Airways od září spustí na všech dálkových letech nové instruktážní video. Se správným nasazením kyslíkové masky nebo záchranné vesty radí v novém spotu britské celebrity.

V klipu vystupují například michelinský kuchař Gordon Ramsay, herci Ian McKellen a Gillian Andersonová nebo představitel komické postavy Mr. Beana Rowan Atkinson.

reklama

Využitím hvězd chce společnost docílit toho, aby cestující instruktážnímu videu skutečně věnovali pozornost. 

„Je pro nás velmi důležité, aby se naši zákazníci s bezpečnostním videem ztotožnili. Tím, že jsme do příprav jeho nové verze zapojili světové celebrity, se nám podařilo vytvořit krátký film, který, jak věříme, si cestující zapamatují od začátku až do konce,“ uvedl Alex Cruz, generální ředitel British Airways.

Video také představuje cestujícím charitativní organizaci Comic Relief, která podporuje sociální spravedlnost a napomáhá boji proti chudobě. Celebrity nabádají, aby cestující přispěli na dobročinné účely přímo během letu ve formě finančního daru. British Airways organizaci podporuje od roku 2010.

British Airways není jedinou leteckou společností, která obsadila do svých instruktážních videí známá jména. Na linkách společnosti Qatar Airways radí cestujícím s bezpečností fotbaloví hráči z FC Barcelona. Aerolinky Emirates zase v říjnu představily televizní reklamy s americkou herečkou Jennifer Anistonovou.

British Airways ročně přepraví přibližně 40 milionů zákazníků do více než 180 destinací po celém světě. V České republice tato společnost létá pouze na trase Praha-Londýn, a to už 70 let.