Komunikační agentura Havas Prague připravila pro organizaci Amnesty International lokální kampaň, která upozorňuje na případy Rusů vězněných za své názory. Naznačuje, že by mezi nimi klidně mohl být příští ruský prezident a mezinárodní veřejnost by měla jejich situaci věnovat pozornost.

V podobné situaci byli podle agentury třeba Václav Havel nebo Nelson Mandela, jejichž tváře se v kampani objevují. Autentické záběry z dob jejich věznění nebyly k dispozici, kreativci proto použili fotomontáže.

reklama

„Museli jsme je sami vytvořit tak, aby působily co nejvíce dokumentárně, realisticky a dobově. Zkombinovali jsme tváře těchto dvou osobností se speciálně nafoceným interiérem vězení a postavami našich statistů. Vše pak prošlo náročnou postprodukcí,“ vysvětlují Jakub Kolářík a Petr Čech, kreativci z agentury Havas Prague.

Kampaň podpoří během února a března vizuály ve vybraných médiích, konkrétně v časopisech Nový prostor, Echo, Reflex a Respekt. Veřejnost se s projektem může seznámit také prostřednictvím webu PrisonExit.org.

FotomontហVáclava Havla v kampani Amnesty International FotomontហNelsona Mandely v kampani Amnesty International