Televize Prima ve středu představila svůj poprázdninový program, který zaštítila mottem „Uvidíme se“. Hlavními body podzimního schématu zůstanou pokračování původních seriálů jako Modrý kód a Ohnivý kuře. Novinkou je pak detektivní seriál Kapitán Exner.

Generální ředitel Marek Singer na tiskové konferenci vyjádřil spokojenost nad sledovaností seriálu Ohnivý kuře, který průměrně zhlédlo 911 tisíc diváků starších 15 let (podíl 23 %). Seriál se vysílá ve stejné časy jako dlouhodobá jednička Ordinace v růžové zahradě na konkurenční Nově. 

reklama

Po úspěchu detektivního seriálu Temný kraj, který na Primě v první polovině roku zhlédlo v průměru 1,5 milionu diváků ve skupině 15+, je hlavní novinkou pro podzim opět krimi. Tentokrát Prima vsadila na knižní předlohu Václava Erbena a jeho kapitána Exnera, podle níž vytvořila stejnojmenný seriál. V novodobé podobě Exnera ztvární herec Michal Dlouhý, jeho femme fatale pak hraje Vica Kerekes. 

Prima také posílila svůj arzenál pořadů, které se věnují gastronomii.

Vedle reality show Ano, šéfe! a tradiční soutěže Prostřeno! přidá dva nové kulinářské projekty. Prvním je škola vaření s názvem Zdeňkova akademie, ve které dostane další prostor šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Pro mladší publikum bude připraven pořad Hrdina kuchyně, kterým provede dvojice Marie Doležalová a kuchař Martin Škoda.

Do zábavní části programu se pak vrátí Partička, tentokrát ale bez herce Ondřeje Sokola. Diváci se také dočkají nových dílů soutěže Pevnost Boyard.

Pokračování čeká také na stálice jako VᚠPrima Receptář, Vychytávky Ládi Hrušky, Show Jana Krause nebo Top Star magazín.

Tematické stanice Primy nečekají žádné výrazné změny. Prima Cool odvysílá nové řady sitkomu Teorie velkého třesku a motoristické show Top Gear. Z filmů například uvede ságu Hvězdné války.

Dokumentární kanál Prima Zoom pak nabídne unikátní seriál BBC, Zázračná planeta II, jehož první díl odvysílá i hlavní stanice Primy. Zoom dále přinese českou dokumentární novinku Srdcaři v Africe, ve kterém se český tým cestovatelů vydává na jih afrického kontinentu.