Vydavatelství Vltava Labe Media (VLM) koupilo od dvou společníků společnost EBM system, která provozuje inzertní weby TipCars.com a TipCar.cz. Oba weby zprostředkovávají prodej ojetých i nových aut, a to jak mezi autobazary a zájemci o auta, tak přímo mezi lidmi. Oznámilo to dnes vydavatelství v tiskové zprávě. Cenu firma nezveřejnila.

TipCars.com a TipCar.cz představují druhou největší skupinu webů na českém internetu s nabídkou více než 100.000 inzerátů od více než tisícovky autobazarů a také soukromých prodejců z celé ČR. Konkurují hlavně portálu Sauto.cz společnosti Seznam.cz.

reklama

"Spolu s weby Cars.cz a Automix.cz, které už máme v portfoliu, automobilové projekty našeho vydavatelství nyní zasahují zhruba tři čtvrtě milionu zájemců o koupi aut měsíčně," uvedl generální ředitel VLM Michal Klíma.

Tým EBM system ve firmě zůstane a stane se částí digitálních aktivit VLM. Jejich znalosti vydavatelství využije i v jiných plánovaných oblastech. Vydavatelství předpokládá, že posílí pozici portálů TipCars.com a TipCar.cz díky své přítomnosti v regionech.

"Celkový zásah digitálních projektů vlastněných vydavatelstvím nyní překročí tři miliony reálných uživatelů měsíčně. Pro AdActive, naše online media zastupitelství, půjde o nárůst měsíčního zásahu nad pět milionů reálných uživatelů. Digitální podnikání naší společnosti tak nyní stojí na dvou pevných ziskových pilířích - bannerová inzerce a classifieds - doplněné o menší e-commerce aktivity," uvedl ředitel digitální divize VLM Petr Bednář.

Vltava Labe Media je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 procent trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding.