Společnost Time Inc., vydavatel stejnojmenného časopisu, propustí 300 zaměstnanců, což odpovídá zhruba čtyřem procentům celkové pracovní síly. Společnost se snaží přizpůsobit přesunu čtenářů na internet, napsala agentura AP.

Time v dubnu uvedl, že již nezvažuje svůj prodej, ale bude se držet svého původního plánu, který zahrnuje růst digitálních příjmů. Kromě časopisu Time společnost vydává také časopisy People, Sports Illustrated a Fortune.

reklama

Generální ředitel Rich Battista v prohlášení zaměstnancům poznamenal, že hlavní růstové oblasti nyní zahrnují videozpravodajství a "přirozenou" reklamu, tedy takovou, která vypadá jako redakční obsah. Dodal, že v oblasti tisku jsou již pozitivní signály stabilizace.

Zhruba polovina z propuštěných zaměstnanců by měli být zaměstnanci v USA. Nejvíce se snižování počtu pracovních míst dotkne tištěných časopisů a prodeje. Na konci loňského roku měla firma po celém světě 7450 zaměstnanců.

Stejně jako ostatní vydavatelé časopisů také Time se snaží o svoji přeměnu, protože zájem o tiskovou reklamu upadá a hlavní podíl příjmů z digitální reklamy získávají firmy Facebook a Google, upozornila agentura Bloomberg.

Oznámené propouštění je největší od února 2014, kdy firma propustila téměř 500 zaměstnanců, tedy asi šest procent pracovní síly. Time byl tehdy divizí firmy Time Warner, v červnu stejného roku se pak oddělil do samostatné firmy s akciemi na burze.