Bývalá vedoucí několika magazínových příloh MF Dnes Monika Binarová přestoupila ke konkurenci a od dubna má na starosti lifestylový obsah v Seznamu. Na pozici šéfredaktorky lifestylu má nyní pod sebou redakci webu Proženy.cz pod vedením šéfeditorky Sabiny Trnkové, a bude řídit také další magazíny, které Seznam v oblasti životního stylu a volného času připravuje ke spuštění.

Obsahový ředitel Seznamu Igor Kalaš na středečním setkání s novináři naznačil, že se lifestylového obsahu do budoucna dočkají také muži. „Další obsahové služby spustíme nejlépe v průběhu tohoto roku,“ uvedl Kalaš.

reklama

Web Proženy.cz čeká během dubna přechod na nový redakční systém, který bude shodný s technickým řešením pro Seznam Zprávy. Podle Kalaše je důvodem plánovaný rozvoj videa a interaktivity v magazínu. „Během několika dnů bude venku beta verze,“ avizoval Kalaš. Z pohledu čtenáře ale půjde spíše o mírný facelift.

Nová šéfredaktorka lifestylu Monika Binarová posledních deset let pracovala v MF Dnes. V redakci zastávala různé pozice - od zástupkyně vedoucí Ona Dnes přes zakladatelku a vedoucí sekce Doma Dnes po vedoucí magazínů odpovědnou za přílohy Ona Dnes, Auto Dnes a Doma Dnes.