Rada České televize uzavřela příjem přihlášek do konkurzu na generálního ředitele veřejnoprávní stanice. Celkem se o funkci uchází dvanáct zájemců, mezi nimi i současný šéf televize Petr Dvořák.

Na seznamu je dále novinář a pozdější generální komisař Expa 2015 Jiří František Potužník, bývalý generální ředitel Primy Martin Konrád nebo bývalý šéf zpravodajství ČT Karel Novák.

reklama

Televizi by chtěli řídit také někdejší poslanec ODS Daniel Petruška nebo lídr Strany práce Radoslav Štědroň.

Kompletní seznam kandidátů:

Alena Dlabačová
Petr Dvořák
Gabriela Froňková Dousková
Martin Konrád
TomᚠKopečný
Karel Novák
Daniel Petruška
Jiří František Potužník
Radoslav Štědroň
Milan Vacek
Stanislav Vaněk
Petr Vinklář

Oficiální seznam zveřejní Rada České televize na svém středečním zasedání po prověření všech náležitostí přihlášek. Současný mandát Petra Dvořáka vyprší 30. září. Na zasedání televizní rady 12. dubna bude v prvním kole zúžen počet uchazečů. Veřejná volba generálního ředitele proběhne 26. dubna po osobních pohovorech s kandidáty.

Mezi základními požadavky výběrového řízení bylo vysokoškolské vzdělání a projekt fungování České televize v dalších šesti letech. Každý z uchazečů musel do záměru uvést jednotlivé kroky a priority, jimž by se ve funkčním období věnoval.

Při dřívějších výběrových řízeních býval zájem uchazečů vyšší. V roce 2011 se přihlásilo 36 lidí, z nichž 32 splnilo podmínky tendru. V roce 2009 chtělo televizi řídit 22 lidí a 19 jich dodalo správně všechny podklady.