Bývalá moderátorka Televizních novin Emma Smetana se brzy stane další členkou týmu internetové televize DVTV. Připravovat bude rozhovory, především se zahraničními hosty. „Nebudeme ustupovat ze seriózního obsahu, ale seriózní neznamená nutně nudný,“ řekl v rozhovoru pro server Lupa.cz šéf projektu Jan Rozkošný.

Na jaře čeká celý tým velká změna v podobě přesunu do nového prostorného studia. Stejně jako to dosavadní bude v karlínském newsroomu Economie, ale mnohem větší. Podle Rozkošného bude mít po dokončení 90 metrů čtverečních a umožní lépe odbavovat živé vysílání.

reklama

Právě na živě vysílané formáty se chce DVTV do budoucna více zaměřit. Diváci budou moci vstupovat přes sociální sítě do podvečerních rozhovorů Filipa Horkého o aktuálních tématech a v plánu jsou i další premiérové pořady. Internetové televizi se osvědčily přímé přenosy speciálů k americkým volbám nebo startu EET.

Rozšíří se také editorský tým, do kterého přibydou šéfredaktor Student Times Filip Zajíček a novinářka Kateřina Šantúrová, která naposledy působila v českém Newsweeku.